Projekt sztandaru szkoły

Posted on Posted in Aktualności z lat 2009-2015

OPIS SZTANDARU

Sztandarem jest prostokątny płat tkaniny dwustronnie haftowany o wymiarach 100cm x 110cm umieszczony na drzewcu zwieńczonym głowicą w formie metalowej figurki orła w koronie.
Drzewce sztandaru w jasnym kolorze o długości 230cm i średnicy 4cm, dwudzielne, połączone tuleją z białego metalu. Wykonane z drewna i wykończone elementami mosiężnymi powlekanymi chromoniklem.

Na górnej części drzewca zostaną osadzone pamiątkowe ,,gwoździe” w postaci tarczy herbowej o wysokości 3cm, wykonane z białego metalu z grawerowanym napisem fundatorów sztandaru.
Boki sztandaru, z wyjątkiem boku ze strony drzewca, obszyte są frędzlami koloru złotego o długości 5cm.

Głowica sztandaru jest wykonana z białego metalu, składa się z Godła Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie złotej i stanowi zwieńczenie drzewca sztandarowego.

Strona I – awers

Płat tkaniny w kształcie prostokątnym o wymiarach 100cm x 110cm podzielony poziomo na białe i czerwone pole o wymiarach 50 x 110cm. Centralnie umieszczony wizerunek orła białego na tarczy herbowej. Tło tarczy w kolorze karmazynu polskiego, wysokość 40-42cm w złotej bordiurze (ramie) wg ustaleń Dziennika Ustaw. Orzeł wysokości 33 cm haftowany srebrnym szychem – korona, dziób i szpony haftowane złotym szychem.

Strona II – rewers

Płat tkaniny w kolorze purpury o odcieniu bordo (tło jednolite), centralnie wyhaftowana księga otwarta szer. 55cm wys. 40cm. Po lewej stronie księgi portret Jana Pawła II, po prawej cytat – motto Szkoły ,, PRAWDZIWIE WIELKI JEST TEN CZŁOWIEK, KTÓRY CHCE SIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ” (wys. litery pisanej- złotej 3cm) w prawym dolnym rogu księgi pióro dł. 40cm oraz data 2010 (srebrne ) pod księgą podpis stylizowany na odręczny Jana Pawła II i daty pontyfikatu. Nad księgą napis po linii prostej SZKOŁA PODSTAWOWA W ŁĘGAJNACH pod księgą IM. JANA PAWŁA II , (litera wersalik, wys. 5cm). Całość (bez boku od strony drzewca) obszyta złotymi frędzlami.