Klasy pierwsze w Planetarium

Posted on Posted in Aktualności z lat 2009-2015

Dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Co dzieje się na niebie?

Na te i inne nurtujące najmłodszych pytania  uczniowie klas 1a i 1b odpowiedź znaleźli podczas  seansu filmowego  „Ziemia, Księżyc i Słońce”, na który wyjechali do olsztyńskiego Planetarium pod opieką pani Marzanny Moszczyńskiej, Matyldy Maroń i Klaudii Bonus.

W filmie w prosty i zabawny sposób  przedstawione były  najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie.

Seans ukazywał, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu. Uczniowie dowiedzieli się ponadto jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie.

Po powrocie do szkoły swoją wiedzę uczniowie zaprezentowali na plakatach.

Marzanna Moszczyńska