Finał akcji „Jem owoce…” – 2016

Posted on Posted in Szkoła podstawowa

Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko

W dniu 20 maja 2016 r. w Olsztynie już po raz piąty Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego zorganizował imprezę dla dzieci pod hasłem „Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko”.  Celem tego wydarzenia jest propagowanie zdrowego odżywiania.

W piątek do Olsztyna zjechały dzieci z przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych woj. warmińsko-mazurskiego. Były to dzieci, które uczęszczają do placówek korzystających z programów „Owoce  i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Aż 50 drużyn wzięło udział w ciekawych konkurencjach sportowych na terenach rekreacyjnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie. Naszą szkołę reprezentowali: Daniel Małkowski,  Amelia Złotucha, Maja Mrozowska, Lena Dymitriew, Piotr Hładaniuk, Weronika Jędrzejewska, Mikołaj Warcaba. Ścigano się na przykład w sztafecie  ogórkowej, w wyścigu kelnerów, wznoszono kopiec ziemniaków, toczono jabłka i siano marchewki.  Wszystko odbywało się przy pięknej, prawdziwie wiosennej i ciepłej pogodzie, która sprzyjała kibicowaniu na trawie wokół rozległych terenów sportowych szkoły. Wyczerpani zawodnicy i liczni kibice mogli posilać się w przerwach pomiędzy konkurencjami, częstowani gęsta zupą z pysznego kociołka dla przedszkolaka i uczniaka, pierożkami owocowo-warzywnymi, napojami mlecznymi i sokami owocowo-warzywnymi.

M. Moszczyńska