Kolędnicy

Posted on Posted in Aktualności przedszkole, Oddział I

Po raz kolejny dzieci z grupy Misie wzięły udział w XXII Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędujących, który odbył się 2 grudnia 2016r. w Barczewie. Grupa dzieci, które występowały w przedstawieniu została utworzona na potrzeby  w/w przeglądu. Zaprezentowała przedstawienie kolędnicze pt. „Mali kolędnicy ”.

Celem występów było kultywowanie tradycji ludowej – jakim jest kolędowanie oraz przybliżenie dzieciom gwary warmińskiej, postaci występujących w kolędnikach, a także typowych kolęd warmińskich. Publiczności oraz jury bardzo podobały się występy naszych małych kolędników. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po występach otrzymały statuetkę oraz dyplom. Każdy uczestnik otrzymał słodki, a panie dyplomy i podziękowania za przygotowanie grupy. Na wielkie podziękowania zasługują rodzice, którzy wykazali się zaangażowaniem oraz pomocą w przygotowaniu strojów oraz  przewiezieniem dzieci własnymi samochodami na przegląd do Barczewa.

Wioletta Werner
Jolanta Zarzycka