Kosmiczna lekcja z Panem Krzysztofem Czartem

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

10 lutego gościliśmy wyjątkowego gościa – Pana Krzysztofa Czarta, absolwenta naszej szkoły. Pan Krzysztof jest astronomem i dziennikarzem naukowym. Ukończył astronomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, mieście, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Jego główne zainteresowania naukowe obejmują spektroskopię, gwiazdy zmienne, gwiazdy masywne, gwiazdy Wolfa-Rayeta oraz asocjacje OB. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Astronomicznego oraz autorem setek wiadomości z dziedziny astronomii, astronautyki i badań kosmicznych, zamieszczanych w portalach internetowych, a także wielu astronomicznych artykułów popularnonaukowych w drukowanych czasopismach. Pan Krzysztof opracował słownik astronomiczny angielsko-polski i polsko-angielski.
Pan Krzysztof przygotował dla naszych uczniów dwie prezentacje, które znacznie przybliżyły tematykę astronomii. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć w murach naszej szkoły byłego ucznia. Życzymy dalszych sukcesów naukowych i dziękujemy za interesujące lekcje!
Więcej informacji:
< https://www.eso.org/public/poland/ >

Marcin Cybruch