Wojewódzki Konkurs Matematyczny 2017

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Nasz reprezentant: Kuba Mikołajczyk.

18 lutego odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych. Nasz reprezentant Kuba Mikołajczyk zakwalifikował się do województwa podczas listopadowych eliminacji. Aby zdobyć przepustkę do konkursu na szczeblu wojewódzkim trzeba było zdobyć podczas szkolnych eliminacji powyżej 85% punktów. A to był dopiero początek. Przygotowując się do dalszego etapu przeliczyliśmy wspólnie z Kubą dziesiątki zadań z konkursów rejonowych i wojewódzkich z kilku województw.

Etap wojewódzki uczniowie pisali jednocześnie w trzech miastach w Olsztynie, Ełku i Elblągu. Kuba startował w Szkole Podstawowej nr 15 im. Wojciech Kętrzyńskiego w Olsztynie, gdzie pisało 60 zawodników. Uczniowie w ciągu 90min. mieli do rozwiązania 20 problemowych zadań.

Wyniki będą znane za kilka tygodni. Trzymamy kciuki za Kubę.

Tomasz Sołowiej