Spotkanie uczniów klas II z MYŚLIWYM

Posted on Posted in Szkoła podstawowa

Jakie zwierzęta żyją w lesie?

O tym, jakie zwierzęta zamieszkują lasy wiedziały wszystkie dzieci. Ale tak dokładnie jak żyją dziki, zające czy sarny opowiedział dzieciom klasy II A Szkoły Podstawowej w Łęgajnach myśliwy z Koła Łowieckiego „Żubr”. Dziewiątego marca  dostojny gość w osobie pana Tadeusza Osmendy w niezwykle ciekawy sposób przybliżyli ciekawostki o tym ,co słychać w lesie. Dzieciaki łatwo dały się wciągnąć w rozmowę jakie zwierzęta można spotkać w lesie, jak należy się wówczas zachować, dlaczego spotkanie ze zwierzętami może być niebezpieczne. Krok po kroku uczniowie uporządkowali wiedzę na temat życia zwierząt. Nasz ekspert poruszył także temat  kleszczy.

Takie lekcje na długo zapadają w pamięci, dlatego bardzo dziękujemy i prosimy o więcej.

Przygotowały

Renata Kołosowska i  Iwona Sosnowska