Przedszkolaki odkrywają magię kina

Posted on Posted in Aktualności przedszkole

Wyjazd dzieci  z  grupy „Pszczółki” i „Misie” do Kina Helios w Olsztynie.

26 kwietnia 2017 r. dzieci z  grupy „Pszczółki” i „Misie” w  ramach projektu  unijnego „Tanecznie i słonecznie” wybrały się do kina Helios w Olsztynie. Starszaki obejrzały film „Dzieciak  rządzi”, gdzie w  życiu  siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat. Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.

Dzieci młodsze obejrzały mix popularnych bajek. Znakomite, pięknie odtworzone kolory i cyfrowa jakość pozwoliły dzieciom  odkryć wspaniały świat przygód  Reksia,  Bolka i Lolka, Koziołka Matołka, Baltazara Gąbki.  Dzieci obejrzały filmy:
· Bolek i Lolek wyruszają w świat: „Na wyspach Polinezji.”
· Dziwne przygody Koziołka Matołka:  „Gwiazdor filmowy.”
· Proszę słonia!: „Witaminki”
· Reksio:  „Reksio Marzyciel „
· Wyprawa Profesora Gąbki : „W Nasturcji”
· Proszę słonia!:  „Przeprowadzka „.

Wcześniej wzięły udział w  quizie bajkowym zdobywając nagrody. Wyjazd do  kina  był dla dzieci dużym przeżyciem i wydarzeniem.

Bożena Szewc