Szkolny Mistrz Ortografii.

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

SZKOLNY  KONKURS ORTOGRAFICZNY

      Jak  co roku na przełomie maja i kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny. Konkurs  ma charakter dwuetapowy  i przebiega w dwóch kategoriach wiekowych: kl. III- IV  i kl. V-VI.  W I etapie biorą udział wszyscy uczniowie klas III- VI, w II etapie uczestniczą  zwycięzcy konkursów klasowych.  Celem konkursu jest wyłonienie Szkolnych Mistrzów Ortografii, ale także  propagowanie umiejętności stosowania zasad ortograficznych, doskonalenie poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej oraz  rozwijanie zainteresowania kulturą języka polskiego. Uczestnicy konkursu nie tylko mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, ale też uczą się zasad rywalizacji, zdobywają nowe doświadczenia.

Laureatami Szkolnego Konkursu Ortograficznego zostali:

  • w kategorii klas III – IV:

I miejsce: Nadia Smolińska, kl. IVa

II miejsce: Wiktor Andernajs, kl. IVa

III miejsce: Maria Gajdamowicz, kl. IIIb

  • w kategorii klas V –VI:

 I miejsce: Gabriela Kusiak, kl. VIa

 II miejsce:  Jakub Mikołajczyk, kl. VIb

III miejsce: Alicja Żuber, kl. V

Zwycięzcy konkursu otrzymują dyplomy Szkolnych Mistrzów Ortografii. W dniu 23 maja 2017 roku będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kronowie.

Aleksandra Kaczyńska