Akcja sprzątania naszej miejscowości

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Akcja sprzątania naszej miejscowości

Patron naszej szkoły, Jan Paweł II wypowiedział kiedyś słowa:

„Niech Bóg zachowa ten wielki skarbiec pięknej przyrody warmińskiej, pojezierza, lasów. Niech Bóg zachowa ten wielki skarbiec. Nie dajcie go nigdy w żaden sposób zniszczyć czy nawet uszkodzić, bo to jest wielkie dobrodziejstwo. I niech Bóg zachowa ludzi żyjących wśród tej przyrody”. Zachęceni tymi słowami po raz kolejny ruszyliśmy sprawdzić jak wygląda sprawa czystości w naszej miejscowości. Niestety, mnóstwo śmieci zalega wokół naszych ulic i domów. Zebraliśmy pełne worki śmieci. Widzący nas mieszkańcy okazywali nam wsparcie a przejeżdżający kierowcy trąbili i trzymali kciuki w górę. Tak  niewiele trzeba by nasza miejscowość była zadbana i czysta. Dzieci dały dobry wzór do naśladowania!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Marcin Cybruch