Młodzi ekonomiści ze Szkoły Podstawowej w Łęgajnach

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

26 maja odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekonomicznej Szkół Podstawowych w Wilkowie k/ Kętrzyna. 

W tym roku organizatorem konkursu była  Szkoła Podstawowa w Wilkowie. Chęć do walki zgłosiło 7 drużyn ze szkół podstawowych  naszego województwa. Oczywiście w tych placówkach prężnie działają Szkolne Kasy Oszczędności. Uczestnicy w ciągu godziny rozwiązywali test z ekonomii przygotowany przez bank PKO BP SA w Białymstoku. Test składał się z zadań otwartych i zamkniętych. Nasza drużyna pod opieką nauczyciela Michała Werbowy w składzie: Jakub Mikołajczyk, Maksymilian Kacprzak i Antoni Minko, zajęła trzecie miejsce (puchar i osobiste nagrody rzeczowe).

 Zawodnikom gratulujemy!

Przy okazji zwiedziliśmy zamek w Reszlu.

Michał Werbowy