W Krynicy Morskiej, Fromborku i Pieniężnie – 2017

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Wycieczka uczniów klas IV – VI – Gdańsk, Westerplatte, Krynica Morska, Frombork, Pieniężno – 20 – 21 VI.

Wyjeżdżając z Westerplatte nie mogliśmy doczekać się przyjazdu do Krynicy Morskiej, gdzie mieliśmy przenocować.

Przybyliśmy do ośrodka, który leży tuż przy plaży. Po obiedzie zostawiliśmy bagaże w domkach i poszliśmy przywitać się z morzem. Wiał dość silny wiatr, na Bałtyku była fala. Zdjęliśmy buty, aby uchronić je przed nagłym wdzieraniem się wody na mokry piach.

Wieczorem była kolacja, wspólne śpiewanie i zabawy przy ognisku. Gdy się ściemniło Pan Marcin i Pani Kasia zabrali nas na spacer po plaży. Spacer ten został nam najbardziej w pamięci. Noc w domkach też była niemałą atrakcją. Skrzypiące drzewa rosnące wokół domków sprawiała nastrój grozy. Tej nocy krótko spaliśmy.

Nazajutrz po śniadaniu mieliśmy popłynąć statkiem „Anita” do Fromborka. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Z powodu silnego wiatru, statki nie mogły wypłynąć na Zalew Wiślany. Do Fromborka pojechaliśmy autokarem.

Wycieczkę zorganizował Pan Tomasz Sołowiej. Uczniami opiekowali się Pan Marcin Cybruch, Pani Katarzyna Kamińska i Pani Iwona Zielińska.

Narrator: Tomasz Sołowiej