Święto Pieczonego Ziemniaka

Posted on Posted in Aktualności przedszkole

Święto Pieczonego  Ziemniaka w  Przedszkolu Publicznym w Łęgajnach z udziałem Koła  Łowieckiego  „Żubr”.

12 października 2017r. w naszym przedszkolu odbyła  się uroczystość z  okazji Święta Pieczonego  Ziemniaka. W tym  roku  gościliśmy  pana Krzysztofa Bobrowskiego z  Koła  Łowieckiego  „Żubr”. Pan Krzysztof  opowiadał o dożywianiu zwierząt leśnych  w okresie  zimy. Dzieci  mogły zobaczyć  poroże daniela. Pan  myśliwy  wziął  udział w zabawach muzyczno- ruchowych. Dzieci  uczestniczyły  w konkurencjach  sportowych . Emocji  było co niemiara. Przedszkolaki  rywalizowały  w następujących  konkurencjach: Slalom  z ziemniakami, zbieranie  ziemniaków  na  czas, nawlekanie  ziemniaków  na patyczki i tworzenie „ziemniaczanych  korali”. Rodzice  przygotowali  ziemniaczane potrawy: kotlety ziemniaczane (p. Ela Łaniewicz),  placki  ziemniaczane ( p. Sylwia  Ścięgaj), babkę ziemniaczaną  (p. Beata  Gołębiewska). Panie kucharki   Wiesia  Parda i Jola Staniszewska upiekły pokrojone w plasterki  ziemniaki  posypane  ziołami. Wszystkie  potrawy  były pyszne.  Na  koniec  dzieci  otrzymały pamiątkowe  medale.  Ziemniaczana impreza  zdaniem  dzieci to wspaniała zabawa.