Ślubowanie – 2017

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Pasowane na ucznia klasy pierwszej.

Dnia 20 października 2017r. odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łęgajnach. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia na  którą przybyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo jak również zaproszeni goście.

Na początku nasi młodzi uczniowie i uczennice zaprezentowali inscenizację bajki „O mądrej księżniczce”. Jak to zwykle w bajkach bywa , dzieci wcieliły się w postacie króla, królowej, królewny, księcia oraz mężnych rycerzy, a ponieważ ta baśń nawiązywała do edukacji, nie zabrakło też nauczyciela oraz dzieci w szkole. Przedstawienie wypadło rewelacyjnie, chociaż trema czasem dawała znać o sobie. Pani dyrektor była zachwycona talentem naszych pierwszaków.  Część rekwizytów aktorzy zdobili własnoręcznie. Tłem  muzycznym  przedstawienia zajęła się wychowawczyni – Danuta Jaczyńska. Publiczność  usłyszała kompozycje Edwarda Griega, Luigi Boccheriniego i Ludwiga van Beethovena.

W części oficjalnej uczniowie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego i  złożyli uroczystą przysięgę pierwszaka.  Następnie Pani dyrektor przypieczętowała ołówkiem każdego ucznia.  Na pamiątkę tej chwili pierwszacy pozostawili  w kronice szkolnej odcisk swojego palca.

Na zakończenie uroczystości każdy uczeń dostał dyplom, książkę i słodki upominek.  Rodzice przygotowali  wspaniały  poczęstunek z domowymi specjałami  i tortem ze zdjęciem naszych uczniów. Był to niezapomniany dzień dla wszystkich.