„Gotowi do drogi”

Posted on Posted in Aktualności przedszkole

Wykonanie  TOTEM-u  –w  ramach realizacji  programu „Gotowi  do drogi” – Przedszkole Łęgajny.

Z pomocą  Pana Sołtysa  Andrzeja Turka i Stowarzyszenia „Przystanek Łęgajny” pozyskaliśmy rzeźby  przedstawiające rodzinę (matka, ojciec, dzieci). Podczas  zebrania z  rodzicami w dniu 29 listopada 2017r. przedstawiliśmy założenia programu „Autochodzik. Gotowi do drogi”. W programie   uczestniczymy  po raz pierwszy. Rodzice  zdecydowali ubrać rodzinę  w odblaski. Z pomocą przyszła  pani  Ewa Nastaj, która uszyła ubrania dla  rodzinki. Odblaskowa rodzina   ma przypominać wszystkim o konieczności  noszenia odblasków.  Odblaskowa  rodzina – to bezpieczna  rodzina, dlatego  znalazła miejsce  na  tarasie przedszkolnym przed wejściem do przedszkola. Jest widoczna nie  tylko  dla  dzieci  i ich  rodziców, ale także dla mieszkańców  Łęgajn. Mamy  nadzieję, że w  ten sposób wyrobimy  nawyk noszenia odblasków. Dziękujemy  wszystkim  osobom,  które włączyły  się w  realizację zadania. Dzieci  z grupy  „Pszczółki” wykonały też odblaski na sosnę przed wejściem do przedszkola. To ich przypominajka, żeby w okresie słabej widoczności nosić systematycznie odblaski.

Bożena Szewc