„DEUTSCH um uns herum” – podsumowanie

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Spotkanie przedświąteczne z podsumowaniem konkursu „DEUTSCH um uns herum”

Dnia 11.12.2018 odbyło się w naszej szkole podsumowanie szkolnego konkursu plastyczno- językowego „DEUTSCH um uns herum”. Niezmiernie miło było nam gościć naszą Panią Dyrektor Elżbietę Kozłowską. Nasze spotkanie Swoją obecnością uświetniła także Pani Anna Derda- pracownik Biblioteki Niemieckiej w Bibliotece Wojewódzkiej  w Olsztynie, dzięki której mogliśmy już dwukrotnie uczestniczyć w warsztatach językowych pod patronatem Instytutu Goethego w ramach nawiązanej współpracy.

Konkurs „DEUTSCH um uns herum” był przeznaczony dla uczniów klas VII i VIII naszej szkoły. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Uczniowie wykonali prace w formacie A3 wykorzystując różne techniki plastyczne. I miejsce w konkursie zajęła Patrycja Michalczyk, II Wiktoria Nowińska, III zaś Jakub Mikołajczyk. Jury wyróżniło również prace: Heleny Sobczak, Patrycji Łodziewskiej oraz Domana Rucińskiego.

Podczas spotkania został również rozstrzygnięty „Turniej Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych”, w którym I miejsce zajęła Julia Górska. Uczniowie zostali zapoznani ze zwyczajami i tradycjami świątecznymi w Niemczech, które są kultywowane podczas Świąt Bożego Narodzenia u naszych zachodnich sąsiadów. Uczniowie wraz z gośćmi zaśpiewali wspólnie świąteczne piosenki w języku niemieckim. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Sponsorem nagród w konkursie oraz turnieju był Österreich Institut- Instytut Austriacki z siedzibą w Warszawie oraz Biblioteka Wojewódzka w Olsztynie.

Joanna Emilian