„PoczytajMy”

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Program „PoczytajMy”w SP w Łęgajnach

Nasza szkoła przystąpiła do programu CEO „PoczytajMY”- programu edukacyjnego, wspierającego czytelnictwo. W szkole powstał szkolny klub czytelniczy: Fascynaci Inspirujących Książek, który promuje czytelnictwo i włącza się w działania wolontariackie. Do klubu należą: Wiktoria Gajewska, Julia Górska, Emilka Zielińska, Eliza Wunderlich, Basia Mateusiak, Jesika Neukirch. Klubowiczki włączyły się w organizację obchodów Dnia Kropki w świetlicy szkolnej. Eliza Wunderlich przeczytała najmłodszym uczniom naszej szkoły przebywającym w świetlicy „Kropkę” Petera H. Reynoldsa.  Uczennice z koła czytelniczego zorganizowały w świetlicy szkolnej akcję: ” Najdłuższa przerwa w szkole poświęcona na czytanie”. Udało się nam również założyć kącik czytelniczy poświęcony promocji czytelnictwa. Zorganizowaliśmy wyprawę do Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie, w której uczestniczyły przedszkolaki z najstarszej grupy przedszkolnej. Uczestniczyliśmy wraz z nimi w warsztatach: ” W labiryncie słów, książek i obrazów. Spacer po bibliotece pełnej tajemnic”. Fascynaci Inspirujących Książek przeprowadzili akcję czytelniczą w szkole: ” Uwolnij książkę dla Malucha”, podczas której zbierane były książki dla dzieci przebywających w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. W całą akcję zaangażowała się bardzo cała społeczność szkolna- za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy!!! W związku z tym raz jeszcze publikujemy nasze podziękowanie.

 

Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Drodzy Uczniowie

Pragniemy podziękować bardzo, bardzo serdecznie w imieniu dzieci przebywających w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji: UWOLNIJ KSIĄŻKĘ DLA MALUCHA. Zebrana ilość dostarczonych do nas książek przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i świadczy o Waszej ogromnej dobroci serca. To dzięki Wam na twarzach wielu chorych dzieci zagościł uśmiech. Książki zostały dostarczone pod koniec października 2019 do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie na oddział reumatologii.

 

Członkowie klubu czytelniczego uczestniczyli także w spotkaniu z pisarką Beatą Sarnowską, podczas którego mogli poznać twórczość pisarki i zaszczepić bakcyla czytelniczego wśród najmłodszych.

Przed nami kolejne akcje, które już niebawem odbędą się w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z działalności klubu czytelniczego.

opiekun klubu czytelniczego

Joanna Emilian