Organizacja pracy w szkołach w reżimie sanitarnym

Posted on Posted in Aktualności Barczewko, KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, prosimy aby zintensyfikować działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin.
Prosimy o zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczenie gromadzenia się uczniów na terenie szkoły. WAŻNE! Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu.
Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej (do odwołania)został uregulowany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r. poz. 861, z późn. zm.)

Z poważaniem i życzeniami zdrowia,

Marzanna Moszczyńska