KAŻDY MA SWÓJ DOM

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
KAŻDY MA SWÓJ DOM

Zima to dla ptaków czas poszukiwania pokarmu, aby przetrwać trudny i chłodny czas. Niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka w dokarmianiu. Mając to na uwadze w naszej szkole zorganizowany został konkurs na ‘ Najładniejszy karmnik dla ptaków”

Celem konkursu było kształcenie postaw proekologicznych, uwrażliwienie dzieci na dokarmianie ptaków zimą, poznawanie różnych gatunków ptaków, które odwiedzają karmniki oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.

Przy konstruowaniu karmników uczniom pomagali rodzice, dziadkowie, wujkowie lub starsze rodzeństwo. Wszystkie zgłoszone karmniki były bardzo pomysłowe, co bardzo zaskoczyło jury. Były one oryginalne, pomysłowe i solidnie wykonane.

Wszystkie zgłoszone prace zostały nagrodzone i wyróżnione. Zostaną one umieszczone w naszym ogródku szkolnym i będą służyły naszym skrzydlatym przyjaciołom jako dom i stołówka podczas zimy.

Opiekunami konkursu były panie:

Joanna Emilian, Renata Małyska i Wioletta Werner