Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
VI Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Barczewo 2022.

13 maja w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Barczewie prezentowali się uczestnicy VI Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Barczewo 2022.

Naszą szkołę reprezentowali finaliści etapu przesłuchań: Kacper Bastek z klasy IIa, Oliwia Andernajs z klasy VIIb oraz Oliwia Basek z klasy VIII. Rywalizowali z innymi uczniami ze szkół z Barczewa, z Kronowa, z Wipsowa. Kacper zaprezentował piosenkę „Gdybym był kowbojem”, Oliwka Andernajs wystąpiła w piosence „Aniołom szepnij to”, a Oliwia Bastek zaśpiewała w języku angielskim utwór „Arcade”. Wykonania całej trójki zostały docenione i przez słuchaczy, i opinią jury, w którym zasiedli dr hab. Jan Połowianiuk- dyrygent i chórmistrz oraz Magdalena Łowkiel – kustosz Salonu Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie oraz wokalistka.

W kategorii klas I-III

Kacper zajął zaszczytne I miejsce,

w kategorii klas VII-VIII

miejsce II wyśpiewała Oliwia Bastek, a III-cie Oliwia Andernajs.

Jesteśmy dumni z naszych laureatów. Gratulujemy im wygranych, ale także chęci do szlifowania swojego talentu, co zawsze wymaga samozaparcia i pracy.

Iwona Sankowska