SPRZĄTANIE CMENTARZA W BARCZEWKU

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
SPRZĄTANIE CMENTARZA W BARCZEWKU

W sobotę 22 października odbyła się akcja sprzątania Cmentarza w Barczewku . Jej organizatorem było Szkolne Koło Wolontariatu.

Akcja polegała na , grabieniu liści, wyrywaniu chwastów i porządkowaniu terenu wokół nagrobków. Praca wymagała wygodnego stroju i obuwia do pracy w terenie. Każdy uczestnik przyniósł ze sobą grabie, worki na liście i rękawice.

W tegorocznej akcji porządkowania cmentarza  udział wzięło 23 trzech uczniów naszej szkoły, dwoje rodziców i pięciu opiekunów : Agnieszka Ćwiek- Pytel, Eliza Dmochowska, Iwona Zielińska, Renata Małyska i Marcin Cybruch.

Akcję rozpoczęliśmy o godzinie 10.00 i zakończyliśmy o 11.30. Podzieliliśmy się na trzy zespoły i każdy zespół sprzątał inny fragment cmentarza. Wszyscy sprzątali z zapałem , ponieważ było bardzo dużo liści do grabienia ale efekt przerósł nasze oczekiwania.

                                                                                                                               Szkolne Koło Wolontariatu