Królowe są dwie – Matematyka i Informatyka

Posted on Posted in Matematyka ZDALNIE, Szkoła podstawowa

Królowe są dwie – Matematyka i Informatyka

„Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.”

Jean Fabre

„Program komputerowy realizuje twoje rozkazy, a nie twoje pragnienia.”

Prawo sieci

     Długi okres oczekiwania na wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty zakończył się wielką radością. W bieżącym roku szkolnym sukces odniosło trzech uczniów. Mamy dwóch LAUREATÓW z dwóch różnych przedmiotów i dwóch finalistów. Jak co roku, najtrudniej było uzyskać kwalifikację z informatyki. W województwie warmińsko-mazurskim do etapu wojewódzkiego dostało się tylko 23 uczniów, w tym Daniel Małkowski  (10 osób uzyskało tytuł laureata). Trudniejsze niż w ubiegłych latach były eliminacje z matematyki. Do województwa dostało się 109 uczniów, wśród których znalazł się Piotr Pazera (25 uczniów zostało laureatami).  Dwóch uczniów naszej szkoły wygrało eliminacje z języka angielskiego: Jakub Trzeciakiewicz i Daniel Małkowski. Chłopcy znaleźli się w gronie 226 osób zakwalifikowanych, z których tylko 17 uczniów zdobyło tytuł laureata. W tym roku szkolnym nasza szkoła pierwszy raz startowała w konkursie wojewódzkim z przyrody.  Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Piotr Pazera (w etapie wojewódzkim z grona 181 uczestników wyłoniono 45 laureatów).

Wytrwałość, systematyczna wieloletnia praca i ogromy talent przyniosły wymarzony sukces.

Oto tegoroczne wyniki:

Laureaci:

Informatyka: Daniel Małkowski, kl. VIIIa – trzeci wynik w województwie i najlepszy w powiecie olsztyńskim i wśród olsztyńskich szkół (nauczyciel przygotowujący: pan Tomasz Sołowiej)

Matematyka: Piotr Pazera, kl. VIIIa (nauczyciel przygotowujący: pan Tomasz Sołowiej)

Finaliści:

Język angielski: Jakub Trzeciakiewicz, kl. VIIIa (nauczyciel przygotowujący: pani Martyna Mrozowska)

Biologia: Piotr Pazera, kl. VIIIa (nauczyciel przygotowujący: pani Kamila Komor).

Tytuł Laureata gwarantuje ocenę celującą na świadectwie oraz „otwiera drzwi” do wymarzonej szkoły średniej. Finaliści otrzymają wpis na świadectwie, który będzie przeliczony na punkty podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

W tym roku szkolnym, w naszej placówce, KRÓLOWE są DWIE – Matematyka i Informatyka 🙂

Utytułowanym uczniom gratuluję sukcesu i ogromnej wiedzy. Życzę spełnienia marzeń i wytrwałości w dążeniu do celu.

„Matematyka jest alfabetem, przy pomocy którego Bóg opisał wszechświat.” Galileusz

Tomasz Sołowiej            

nauczyciel matematyki i informatyki