Majowe święta – Barczewko

Posted on Posted in Aktualności Barczewko, KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Majowe święta – dni, o których należy pamiętać.

Z okazji świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja, w piątek  28. kwietnia dzieci ze Szkoły Filialnej w Barczewku uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta, przygotowując program  artystyczny, który zaprezentowały na uroczystym apelu przed rodzicami i panią dyrektor Marzanną Moszczyńską.

W postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski. Uczniowie klasy 3b przypomnieli ważne wydarzenia historyczne związane ze świętami majowymi. Dzieci z entuzjazmem recytowały wiersze  i śpiewały piosenki patriotyczne. Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za piękną prezentację. Miała też okazję wręczyć  dyplom i nagrodę Kamilowi Czasnojć, który zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. Wielkanocna pisanka. Na koniec apelu wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Jolanta Zarzycka