W Nadleśnictwie Wyrandy

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Sadzenie lasu

Od kilku lat corocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział  akcji sadzenia lasu organizowanego przez Regionalna dyrekcję Lasów Państwowych i Nadleśnictwo Olsztyn.

W tym roku sadzenie lasu odbyło się 21 kwietnia 2023r .w nadleśnictwie Wyrandy. Udział w akcji wzięli uczniowie z klasy 6 i 7 .

Po przybyciu na miejsce przydzielono  naszej szkole dwóch opiekunów, którzy wręczyli każdemu uczestnikowi koszulkę z logo nadleśnictwa i datą akcji. Następnie zaprowadzili nas w wyznaczone miejsce, gdzie sądziliśmy sadzonki drzew . Wszyscy uczniowie pracowali    z wielkim zaangażowaniem.

Po posadzeniu wszystkich sadzonek udaliśmy się  na poczęstunek Każdy uczeń otrzymał kiełbaskę z grilla i  sok.

Po posiłku udaliśmy się do stoisk przyrodniczych, przygotowanych przez nadleśnictwo.  Każdy uczeń mógł  własnoręcznie zrobić sobie medal, wziąć udział w konkursie ze znajomości leśnych zwierząt i drzew oraz zobaczyć na żywo sowę i sokoła.

Na zakończenie akcji każdy uczestnik otrzymał sadzonkę świerku. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała pani Renata Małyska i Wioletta Kaśkiewicz.

Renata Małyska