Mały Przyjaciel Przyrody

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

XIX Rejonowy Konkurs Ekologiczny w Wipsowie

17 maja drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łęgajnach w składzie: Alicja Służewska – Ia, Kasia Stefanko – Ib, Wiktoria Zalewska i Ignacy Wunderlich-  II oraz Zosia Topolska i Dawid Rogowski – III wzięła udział w XIX Rejonowym Konkursie Ekologicznym klas I-III „Mały Przyjaciel Przyrody” pod hasłem „Klimatycznie o ekologii”. Tematyką przewodnią konkursu były niekorzystne zmiany klimatu na Ziemi, ich konsekwencje i wpływ na funkcjonowanie organizmów , w tym na jakość życia człowieka. Konkurs miał miejsce w Nadleśnictwie Wipsowo, a jego organizatorem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ramsowie.

Podczas konkursu nasi uczniowie zaprezentowali się w Eko Songu o zmianach klimatycznych, w scence teatralnej przedstawili tygodniowy kalendarz pogody, uczestniczyli w torze przeszkód z zadaniami małego ekologa, starsi rozwiązywali zadania testowe, a młodsi wykonywali z butelek PET przyrządy pomiarowe: wiatromierz i deszczomierz.

Po części konkursowej dzieci spędziły czas na ścieżce edukacyjnej w Nadleśnictwie Wipsowo, po której oprowadzani byli przez leśników.

Drużyna z Łęgajn we wszystkich konkurencjach spisała się na medal! Uzyskała pierwsze miejsce, z czego wszyscy ogromnie się ucieszyli. Obdarowani pucharem, dyplomem dla szkoły, dyplomami i medalami dla każdego uczestnika oraz nagrodą rzeczową powrócili dumni do szkoły.

Iwona Sankowska