Akcja „Bezpieczne Wakacje”

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
Bezpieczne Wakacje – 2023

W dniu 19 czerwca 2023 roku uczniowie klas  IV-VI uczestniczyli w akcji „Bezpieczne Wakacje”, której celem jest podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku letniego. W trakcie festynu nad jeziorem  Orzyc Wielki w Zalesiu uczniowie obejrzeli pokaz akcji ratunkowej na wodzie, poznali lub przypomnieli sobie zasady udzielania i wzywania pomocy, uczyli się właściwych reakcji w kontakcie z obcym psem. Najmłodsi z uwagą obserwowali pokaz posłuszeństwa psa służbowego, zaprezentowany przez policyjnego przewodnika psa oraz oglądali wyposażenie pojazdów służbowych strażaków i ratowników medycznych. Wszyscy uczestnicy akcji mieli możliwość sprawdzenia nabytej wiedzy w trakcie konkursów i quizów  przygotowanych przez organizatorów.

Aleksandra Kaczyńska