Pierwszy DZWONEK – 2023/24

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Po nowemu w nowy rok szkolny!

4 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024.
Ta inauguracja roku szkolnego była nietypowa dla nas, bowiem uroczystość miała miejsce na świeżo oddanej do użytku sali gimnastycznej mieszczącej się w nowowybudowanym szkolnym gmachu. Do tej pory ledwie mieściliśmy się podczas apeli na starej sali gimnastycznej. Teraz bez problemu sala pomieściła wszystkie klasy, rodziców uczniów, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz gości.

Na naszą uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Barczewo pan Andrzej Maciejewski, Wiceburmistrz  Miasta Barczewo pan Piotr Mostek, Dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty i Zdrowia w Barczewie pani Barbara Szałaj-Borowiec oraz Radni, a wśród nich sołtys wsi Łęgajny i Przyjaciel Szkoły pan Andrzej Turek.

Gośćmi specjalnymi byli działacze samorządowi z niemieckiego miasta Hagen, które dla Barczewa jest miastem partnerskim.

Włodarze miasta Barczewo sprezentowali nam dwa pokaźne worki piłek do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Nagrodziliśmy ich gest szczerymi brawami.

Podczas apelu nasi nauczyciele: pani Ewa Szczepkowska z edukacji wczesnoszkolnej  i Maciej Dziuba, nauczyciel w-fu, odebrali z rąk Burmistrza akty uzyskania stopnia awansu nauczyciela mianowanego. Wcześniej złożyli na głos uroczyste ślubowanie, w którym obiecali być jak najlepszymi nauczycielami, a że ich dobrze znamy, to wiemy, że obietnicy dotrzymają. Pani Dyrektor Marzanna Moszczyńska poinformowała także, że stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego otrzymała pani Joanna Emilian, nauczycielka języka niemieckiego. Wszystkim nowomianowanym nauczycielom gratulujemy!

Pani Dyrektor szczególnie ciepło powitała pierwszoklasistów, a po piosence, którą odśpiewaliśmy niemal wszyscy, uroczyście obwieściła rok szkolny 2023/2024 za OTWARTY!

Mamma mia! Nowy szkolny rok.
Tak, tak – już nie grozi nam ścisk i tłok.
Mamma mia! Co przyniesie czas?
Kto wie? Jest przed nami niemało szans.