Świetlica – Recepta na zdrowie

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Recepta na zdrowie

Jesienna aura za oknem coraz chłodniejsza i bardziej ponura, więc w świetlicy zajęliśmy się tematyką zdrowia. I to nie na żarty, bo naprędce powstał gabinet lekarski, w którym można było uzyskać poradę jak zapobiegać chorobom. „Dużo ruchu na świeżym powietrzu”, „Wysypianie się”, „Ciepły ubiór”, „Jedzenie owoców”, „Dbanie o higienę ciała” to tylko niektóre wskazania naszych młodych rezydentów dla przeziębionych pacjentów. Świetliczaki tak wczuli się w role, że kolejki porobiły się jak w prawdziwych przychodniach. W działaniach zdrowotnych wsparli nas Rodzice uczniów, wszak wiadomo, że MAMA to najlepszy lekarz pierwszego kontaktu. W myśl zasady „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, napisali nam swoje recepty na zdrowie. Spieszymy podzielić się  bezcennymi recepturami domowymi na leczenie i zapobieganie jesiennym przeziębieniom. No i te ozdrowieńcze dodatki typu: szczypta miłości, buziaczki, przytulaski żaden lekarz nie przepisze. Tematykę zdrowotną podsumowaliśmy wykonaniem prostego napoju na bazie wody, miodu i cytryny. W ramach projektu „Październik miesiącem bibliotek szkolnych”  uczestniczyliśmy w zajęciu poświęconym tematyce jesień w poezji. Ostatni dzień października zakończyliśmy bardzo refleksyjnie. Dzieci z wielką czułością, wrażliwością i wzruszeniem opowiadały o swoich bliskich zmarłych członkach rodziny. Wspomnienia ważne, piękne i refleksyjne uczące szacunku do życia i przemijania.

Renata Szczepańska