Dzień Praw Dziecka

Posted on Posted in Aktualności Barczewko

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada w grupie „SÓWKI” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Warto podkreślić – inicjatorką tego dokumentu była Polska, a inspiracją była myśl Janusza Korczaka, który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowania dziecka. Każdemu dziecku przysługują prawa dziecka, tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka. Praw tych nikt nie może dziecka pozbawiać.
Rozmawialiśmy o prawach dziecka, oglądaliśmy film edukacyjny „Prawa dziecka ważna sprawa” oraz kolorowaliśmy ilustracje o prawach dziecka.
Po projekcji filmu dzieci zapoznały się z wierszem Marcina Brykczyńskiego: „O prawach dziecka”,
a potem chętnie korzystały ze swojego prawa do zabawy :))

Alicja Dzierzęcka