Dzień Dziwaka

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Pierwszy Dzień WIOSNY

21 marca w sali klasy Ia pojawili się dziwacznie ubrani młodzi ludzie. To uczniowie wspomnianej klasy wraz z kolegami i koleżankami z innych klas I-III świętowali, z okazji nadejścia kalendarzowej wiosny, Dzień Dziwaka.

W tym dniu papucie zamiast trampek, piżamy, papiloty we włosach, postawione na żel włosy, poduchy i kocyki oraz inne wymyślne przebrania były bardzo wskazane. W sali swoje zwyczajowe miejsce zmieniły nawet ławki, krzesła zostały usłane kocykami i miękkimi siedziskami, a na przerwie można było poleżeć na pledzie i wtulić się w poduchy. Każdemu udzielał się w tym dniu wesoły nastrój. Pomimo zabawowej atmosfery pierwszaki wykonywały szkolne zadania. W tym dniu połączyły przyjemne z pożytecznym. I.S.