Świetlica: Światowy Dzień Recyklingu

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa
Światowy Dzień Recyklingu
Światowy Dzień Recyklingu ma nam przypominać o konieczności segregacji odpadów, którymi planeta Ziemia jest przepełniona. W ten sposób każdy z nas dba o środowisko naturalne. To wszyscy wiemy. My w świetlicy spojrzeliśmy na ten problem z innej strony. Oszczędzać środowisko można również „ dając drugie życie” przedmiotom, czy zabawkom. Nic tak nie daje satysfakcji jak rękodzieło wykonane na bazie surowców wtórnych. I tak z kartonowego pudła i nakrętek zrobiliśmy stoliczek z grą umysłową, a zwykłe słoiczki zamieniliśmy w przydatny organizer do kredek. Na koniec najlepsze- zabawa „Oddam/ zamienię” rzecz lub zabawkę , którą się już nie bawię. Może komuś sprawi jeszcze radość ?