Poznajemy Kujawy – 2016

Posted on Posted in Szkoła podstawowa

Jura Park

W dniu 10 czerwca klasy II a, III z Łęgajan oraz uczniowie z Barczewka, wyruszyli na całodzienną wycieczkę krajoznawczą, by poznać życie dinozaurów, by dowiedzieć się o ich życiu,zwyczajach,w niezwykłym miejscu, jakim jest „Jura Park” w Solcu Kujawskim. Tam też bawiliśmy się na placu zabaw, byliśmy w kinie 5D, zjedliśmy obiad, a następnie wzięliśmy udział w warsztatach płukania złota. Stamtąd udaliśmy się do Torunia, gdzie w strojach mieszczan i krzyżackich, wraz z przewodnikiem udaliśmy się na spacer po Starym Mieście w poszukiwaniu i poznawaniu miejsc historycznych.
W „Domu Piernika” poznaliśmy pochodzenie słowa piernik,tajniki receptury i wyrobu. Zrobiliśmy pierniki, które po upieczeniu zabraliśmy jako pamiątki do domu. Każdy z nas kupił smaczne toruńskie pierniki. W późnych godzinach wieczornych wróciliśmy     do domu, co prawda zmęczeni,ale bardzo zadowoleni.
Dziękuję bardzo mamom z kl. IIa, które nam towarzyszyły, by wspomóc nas w opiece nad dziećmi, (Agata Albrechczyńska, Joanna Lamshoft, Iwona Mróz i Katarzyna Dąbrowska) oraz nauczycielkom p.: Iwonie Sankowskiej i Renacie Szczepańskiej.

Kierownik wycieczki Beata Sierpińska