Konkurs Piosenki Patriotycznej w Lamkowie

Posted on Posted in Aktualności przedszkole

10 listopada 2016r. w Przedszkolu Niepublicznym „Warmińska  Bajka” w Lamkowie odbył się pierwszy Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Kocham  Swoją Ojczyznę”. Przygotowania do konkursu w grupie „Pszczółki” trwały ponad miesiąc. W eliminacjach grupowych wzięły udział: Michasia Olszewska, Maja Michalska i Agatka Wasieczko. Wszystkie dziewczynki uczyły się piosenki „Kwiaty polskie”. Decyzją  pań – do Lamkowa pojechała Michasia, zaś z grupy „Misie” Krzyś Oboński i Kevin Piotrowski. Zdolności wokalne dzieci oceniali liderzy chóru „Moderato z Barczewa – Panowie: Piotr Szydlak i Mieczysław Dziemidowicz” oraz pani Izabela Futerska, która została wybrana losowo spośród wszystkich opiekunów dzieci.

  • I miejsce zajęła Michalina Olszewska z Przedszkola w Łęgajnach w piosence „Kwiaty polskie”.
  • II miejsce zajął Adam Pawelec z Przedszkola w Lamkowie za piosenkę „Pałacyk Michla”.
  • III miejsce zajęła Patrycja Kaczmarczyk z Przedszkola w Kronowie za piosenkę „Rozkwitały pąki białych róż”. Podczas konkursu wystąpił Zespół „Mała Warmia” z Lamkowa pod kierunkiem  Danuty Dębek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu.

Bożena Szewc, Elżbieta Moszczyńska