Nasza uczennica doceniona na konkursie recytatorskim

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Patrycja Bojarska, uczennica klasy Va zdobyła II miejsce podczas konkursu recytatorskiego im. Marii Zientary-Malewskiej w Brąswałdzie. Wydarzenie ma na celu popularyzację poezji twórców z regionu Warmii i Mazur. Tegoroczna edycja skupiła wyjątkowo dużą liczbę młodych deklamatorów. Patrycja zaprezentowała wiersz Zbigniewa Chojnowskiego pt. Zegary. Jej interpretacja spodobała się wymagającym jurorkom. Oprócz wyboru najlepszych recytacji, młodzi uczestnicy mieli okazję poznać bliżej historię poetki Marii Zientary-Malewskiej. Jesteśmy dumni z ogromnego sukcesu Patrycji i występu pozostałych uczestniczek ze Szkoły Podstawowej w Łęgajnach: Mai Brzezińskiej (kl. IVb) i Marysi Sobczak (kl. VIIa). Do gratulacji przyłącza się również sam Zbigniew Chojnowski. W przygotowania dziewcząt włączyła się pani Iwona Sankowska, której pomoc okazała się bezcenna. Sukces Patrycji napawa nas optymizmem. Mamy nadzieję, że uczniowie z naszej szkoły będą  z równie wielkim zapałem i profesjonalizmem włączać się w różnego typu przedsięwzięcia o charakterze naukowym lub artystycznym, których z pewnością w bieżącym roku szkolnym nie zabraknie.

Justyna Zaborowska