Choinka 2017

Posted on Posted in Aktualności Barczewko

Choinka szkolna 2017 w Barczewku

Kiedy w szkole zaczyna się czas ubierania choinki wiadomo, że Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Radosną atmosferę tych świąt zawsze przeżywamy w naszej szkole w Barczewku   w ostatnim dniu nauki szkolnej, który w tym roku przypadł 22 grudnia.

Razem z zaproszonymi  rodzicami obchodziliśmy wspólną  szkolną choinkę. Gośćmi honorowymi była pani dyrektor Elżbieta Kozłowska oraz wyczekiwany cały rok Mikołaj, który również chciał  obejrzeć świąteczne występy artystyczne  dzieci. Spotkanie zaczęliśmy od nastrojowego koncertu kolęd w wykonaniu pierwszoklasistów. Następnie  klasa trzecia i przedszkolacy przedstawili widowisko kolędniczo-jasełkowe. Wszyscy otrzymali od widowni  gromkie brawa za wyuczone role, aktorską grę oraz piękne stroje. Mikołaj nagrodził dzieci wspaniałymi prezentami i zapewnił, że za rok z pewnością znów  zagości w murach naszej szkoły. Potem nastąpiło spotkanie opłatkowe, kiedy składając życzenia mogliśmy obdarować się wzajemnie dobrym słowem. Dzięki rodzicom zasiedliśmy przy świątecznym  stole, aby pokosztować ciast domowego wypieku i innych świątecznych przysmaków. Każdy z nas podobnie odczuwa magię świat bożonarodzeniowych. Potrzebujemy gestów wzajemnej życzliwości i  dobroci aby móc je przekazywać innym i właśnie temu służą takie, jak te spotkania szkolne.

Renata Szczepańska