Święta majowe

Posted on Posted in Aktualności Barczewko

W tym roku już 27 kwietnia dzieci ze szkoły z Barczewka uczciły uroczystym apelem patriotycznym święta 1-2-3 maja. W scenerii barw narodowych trzecioklasiści przypomnieli ważne fakty historyczne,  skąd wzięło się Międzynarodowe Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Była oczywiście recytacja patriotycznych wierszy w wykonaniu przedszkolaków, a pierwszoklasiści pokazali koncert pieśni. Na koniec wszystkie dzieci odśpiewały swoją ulubioną piosenkę  „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Po części artystycznej udaliśmy się na boisko szkolne, aby na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości przez państwo  polskie zasadzić uroczyście  dąb.  Niech będzie on symboliczną pamiątką przypominającą potęgę państwa polskiego. Nasze spotkanie miało uzmysłowić dzieciom, jak dla Polaków ważną rolę i znaczenie mają Ojczyzna i Patriotyzm.

Renata Szczepańska