W Muzeum Warmii i Mazur

Posted on Posted in Aktualności przedszkole

Wyjazd  do Domu Gazety Olsztyńskiej  i  Muzeum  Warmii i Mazur w Olsztynie

9 maja 2018r. dzieci z grupy „Pszczółki” w Domu Gazety Olsztyńskiej uczestniczyły w  warsztatach  na temat symboli  narodowych. Pani  prowadząca  zajęcia przedstawiła  historię godła, flagi, hymnu.  Zaprezentowała mapę  Polski  z czasów II Rzeczypospolitej, gdzie tereny  na  których  mieszkamy nie  należały do Polski, tylko  do Prus. Dzieci  wykonały godło Polski oraz kokardę w  naszych  narodowych  kolorach. Następnie udaliśmy się do Muzeum Warmii i Mazur, gdzie obejrzeliśmy  stałą wystawę. Poznaliśmy życie Mikołaja Kopernika. Odbyliśmy wycieczkę po  Olsztyńskiej Starówce. Mogliśmy poznać  zabytki Olsztyna (katedra Św. Jakuba, Ratusz, zamek). Naszemu wyjazdowi  sprzyjała iście wakacyjna pogoda.

Bożena Szewc