Wyprawa na warsztaty do Biblioteki Wojewódzkiej

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Warsztaty językowe pod patronatem Instytutu Goethego do Biblioteki Wojewódzkiej w Olsztynie

17 października 2018 uczniowie klasy VII, VIIIa oraz VIIIb udali się na warsztaty językowe pod patronatem Instytutu Goethego do Biblioteki Wojewódzkiej w Olsztynie. Przed rozpoczęciem warsztatów byliśmy w magazynie biblioteki, w którym zbiór zgromadzonych książek zrobił na nas ogromne wrażenie.

Warsztaty były poświecone baśniom braci Grimm, które stały się klasyką i zostały  przetłumaczone na wiele języków. Dowiedzieliśmy się bardzo wielu ciekawostek z życia oraz twórczości Jakuba i Wilhelma Grimmów. Warsztaty były w bardzo interesujący sposób prowadzone przez  Panią  Annę Derda. Wszyscy w nich aktywnie uczestniczyliśmy. Podczas zajęć posługiwaliśmy się językiem niemieckim doskonaląc nasze umiejętności językowe. Za aktywne uczestnictwo w zajęciach otrzymaliśmy ciekawe nagrody.  Już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Po warsztatach udaliśmy sie do Muzeum Nowoczesności, dawnego tartaku Raphaelsohnów, jedynego zachowanego reliktu dzielnicy przemysłowej Olsztyna w zakolu rzeki Łyny. Dzięki panu Rafałowi- naszemu przewodnikowi zostaliśmy zabrani w pasjonującą podróż w czasie, podczas której, przemieszczając się po dawnych tartacznych halach, dowiedzieliśmy się nie tylko jak wykorzystywano liczne wynalazki i odkrycia, jak produkowano, podróżowano, komunikowano się i wznoszono domy  w przeszłości, ale także jak wyglądali, mieszkali dawni olsztynianie.

Zapraszamy na krótką foto-relację z naszej wyprawy.

Joanna Emilian