Dzień Edukacji Narodowej i ŚWIĘTO SZKOŁY

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

„Święty Jan Paweł II – nauczyciel spełnionego życia”

Zobacz fragmenty przedstawienia:

Audiencje u Jana Pawła II

Finał – Leć muzyczko

12 października świętowaliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej.
Tym razem obchody tego dnia w dużej mierze poświęcone były Patronowi szkoły św. Janowi Pawłowi II. 16 października 1978 r. został on wybrany na papieża i w tym roku przypada 40-lecie tego wyboru. Nasz szacowny, patron począwszy od funkcji wikarego, a skończywszy na urzędzie papieskim, nieprzerwanie uczył i nauczał o tym, co w życiu ważne, o tym, co jest fundamentem dobrego życia i jak żyć, aby nasze życie było spełnione.
Jego postawa życiowa była przykładem wierności wartościom, w które wierzył i słowom, które kierował do ludzi.

W trakcie dwóch apeli – dla uczniów młodszych i starszych – przypomnieliśmy sobie postać Patrona, mogliśmy za sprawą nagrań filmowych zobaczyć go i posłuchać co miał do powiedzenia dzieciom, o czym mówił do młodzieży na rok przed śmiercią. Filmy przeplatały piosenki, do których śpiewania wszyscy się dołączaliśmy. Niespodzianką w trakcie apelu były scenki pt. „Audiencja
u papieża”. W rolę Ojca św. wcielił się nauczyciel w-f pan Hubert Dobrzański, papieskiego sekretarza zagrał nasz kolega Maksymilian Kacprzak z kl. VIb, Matkę Teresę bardzo sugestywnie odegrała pani Iwona Sosnowska, przywódcę Tybetu – nauczyciel religii pan Daniel Jaśkiewicz. Brawurowo taniec przed papieżem wykonali uczniowie kl. II: Maksymilian Żarski, Adam Pytel, Gabriela Zakrzewska i Zuzanna Anders. Popis żonglerki przed papieżem zaprezentował Kacper Cegiełka z kl. Va. Całości występu dopełniła schola, która pod kierunkiem pani Iwony Zielińskiej pięknie zaśpiewała po łacinie modlitwę „Ojcze nasz”.

Św. Jan Paweł II swoim życiem, spotkaniami z ludźmi, stawał się nauczycielem życia, przewodnikiem i dla znanych, sławnych oraz dla milionów wiernych na całym świecie. Pokazywał, że w sytuacjach trudnych zawsze należy szukać rozwiązań na drodze dialogu. Szanował ludzi, także tych o innych od niego poglądach i umiał się z każdym porozumieć, przez co stanowi dla nas wzór do naśladowania na co dzień.

W trakcie apeli Pani Dyrektor pogratulowała nauczycielom i pracownikom szkoły, których praca w minionym roku szkolnym była szczególnie efektywna i została doceniona nagrodą. Wśród nagrodzonych nauczycieli znaleźli się: panie wice-Dyrektor Beata Gołębiewska, Marzanna Moszczyńska, Iwona Sosnowska, Katarzyna Kamińska, Martyna Mrozowska oraz panowie Tomasz Sołowiej i Marcin Cybruch. Nagrodzeni pracownicy to: Bożena Wunderlich, Małgorzata Korpusik.