Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

23 października 2019 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów.

W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łęgajnach odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy  I a i  I b.

Punktualnie o godzinie 16:00 pani Iwona Sosnowska i Mariola Leszczyńska rozpoczęły uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów.  Mistrzynie ceremonii – uczennice klasy pierwszej powitały szczególnie gorąco rodziców naszych bohaterów  – uczniów klasy I a i I b i przybyłych gości, oraz koleżanki i kolegów,  którzy zaprezentowali program artystyczny . Wspierani przez wychowawczynie, nie ulegli tremie. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki  i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet sztandarowy szkoły.

Pasowanie na ucznia przez panią dyrektor Elżbietę Kozłowską „wielkim ołówkiem” – było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klas I- wszych zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było odciśnięcie kciuka w księdze pamiątkowej i wręczenie dyplomów. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i upominki ufundowane przez  uczniów klas  II   oraz samorządu uczniowskiego.  Rodzice obdarowali swoje pociechy wielkimi rożkami z niespodzianką. Uroczystość zakończyła się  poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, na którym nie zabrakło głównych bohaterów.

      Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

                                                                                                 Ten dzień był bardzo szczególny i piękny.

Mariola Leszczyńska i Iwona Sosnowska