Ślubowanie uczniów klasy I – 2019

Posted on Posted in Aktualności Barczewko

PASOWANIE NA UCZNIA

Dzień 25 X 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście. Tego dnia dzieci z klasy pierwszej zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Dzieci w granatowych biretach odświętnie ubrane mogły zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Wykazały się też znajomością zasad szkolnych, obowiązków uczniowskich oraz wiedzą o ojczyźnie, z których to odpytywali ich uczniowie klasy drugiej.

W podniosłej atmosferze przy fladze Polski dzieci uroczyście złożyły ślubowanie. Po pasowaniu przez panią dyrektor  Elżbietę Kozłowską, dzieci przypieczętowały to wydarzenie w kronice szkolnej. Na zakończenie uczniowie klasy II-ej złożyli pierwszakom życzenia, zaprezentowały im taniec z piosenką oraz wręczyli upominki. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. A po nim dzieci wraz z wychowawcą Jolantą Zarzycką zaprosili rodziców do wspólnej zabawy. Był taniec warmiński,  zagadki, zabawy i konkurencje sprawnościowe, które dostarczyły wszystkim wiele radości. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały Drzewko szczęścia, które zostało umieszczone w klasie I-je na pamiątkę. Będzie nam przypominało o tym szczególnym dniu. Pierwszakom życzymy sukcesów w nauce.

Jolanta Zarzycka