W „Hosianum”

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Wycieczka do „Hosianum”

27 listopada bieżącego roku klasy VIIa i VIIb, wraz z nauczycielami religii, panią Iwoną Zielińską i panem Danielem Jaśkiewiczem udały się na wycieczkę do Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie. Wycieczka miała kilka celów, m.in. poznanie tradycji i historii regionu związanej z patronem szkoły. W 1991 roku budynek seminarium został poświęcony przez papieża Jana Pawła II. Obecnie w seminarium znajduje się sala poświęcona ku jego czci, w której można obejrzeć różne przedmioty należące do naszego patrona. Uczniowie zapoznali się również z funkcjonowaniem seminarium. Poznali nie tylko budynek, ale i specyfikę nauki w tym miejscu. Została im też przybliżona posługa księdza. Wykazali duże zainteresowanie tym miejscem i zadawali wiele pytań.

Daniel Jaśkiewicz