DZIEŃ OTWARTY W „MECHANIKU”

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Z CYKLU WYBIERAM SZKOŁĘ – DZIEŃ OTWARTY W „MECHANIKU”

W dniu 27.11.2019 r. uczniowie klasy VIII odwiedzili Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie, który tego dnia zorganizował dzień otwarty. Była to znakomita okazja, by na własne oczy przekonać się, czym zajmują się uczniowie, którzy wybiorą kierunek elektryk, mechanik, elektromechanik, chłodnictwo i klimatyzacja, ślusarz, operator obrabiarek skrawających czy monter maszyn i urządzeń. Nauczyciele przedmiotów zawodowych w ciekawych doświadczeniach i pokazach udowadniali praktyczne zastosowanie technicznych nowinek.

Swoje stanowiska miały też firmy, które chętnie zatrudniają absolwentów szkoły: Michelin, Erko, Egger, Energa Operator, Kre Inst-el, Schwarte Group. Uczniowie mieli sposobność do rozmów i pytań, na czym polega praca w tych zawodach. Chłopców zaciekawiły ucinarki, montaż elementów, budowa opon. Dziewczyny z zainteresowaniem wysłuchały, na czym polega służba celno-skarbowa i jakie warunki trzeba spełnić, by podjąć ten zawód.

Obejrzeliśmy zmodernizowane szkolne warsztaty zawodowe. Prace nad montażem maszyn jeszcze trwają, ale wiemy już, jak wyglądają sale warsztatowe.

Była to również wyjątkowa okazja, by przymierzyć zabezpieczający sprzęt i spróbować swoich sił w pracy na wysokości. Okazało się, że jeden z naszych uczniów ma do tego dobre predyspozycje, docenili to fachowcy z tej branży. Brawo, Kuba!

Katarzyna Kamińska