11 Listopada

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Narodowe Święto Niepodległości

Święto Niepodległości - prezentacja

– polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Pamięć minionych lat i dumę z odzyskania niepodległości przywoła nam prezentacja którą zrobiły uczennice klas ósmych. Podkreśliły w ten sposób, że 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność kilku pokoleń Polaków, to symbol wiary i zwycięstwa po 123 latach niewoli.

Dorota Martyniak