,,POZNAJ POLSKĘ’’ – w Krakowie

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

WYCIECZKA DO KRAKOWA W RAMACH PROGRAMU ,,POZNAJ POLSKĘ’’

„Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie”.

                                                                                                 Stanisław Jachowicz

        Wyprawa, w której  wzięli udział uczniowie klasy 6a, 8a i 8b pod opieką p. Martyny Mrozowskiej, p. Małgorzaty Dawidson i p.Wioletty Werner  rozpoczęła się nocą, dzięki czemu można było od rana  rozpocząć zabawę w największym w Polsce Parku Rozrywki EnergylandiaPark oferował kilkadziesiąt różnych atrakcji podzielonych na strefy tematyczne. Uczniowie, jeszcze przed wyjazdem wymieniali atrakcje, z których chcieliby skorzystać: roller coastery wahadła i ramię. Oczywiście były i te, które dostarczały nieco mniej adrenaliny.

Kolejnym punktem był Kraków – dawna stolica Polski z Rynkiem Głównym-sercem miasta, dawna siedziba polskich królów- Wawel ze słynną wawelską katedrą i znajdującymi  się w niej grobami królewskimi oraz dzwon Zygmunta.

Na Rynku Głównym słychać było hejnał z wieży Kościoła Mariackiego, a hejnalista przyjaźnie witał turystów machając ręką w ich kierunku.

Hejnalista

Nieopodal wzgórza wawelskiego krakowski stwór ział ogniem w kierunku grupy zgromadzonej przed Smoczą Jamą.

Odbyła się również wędrówka na 34-metrowy kopiec usypany na cześć bohatera narodowego -Kopiec Kościuszki.

W drodze powrotnej było dosyć cicho w autokarze, bo większość po prostu spała. Jedynie hasło o postoju na posiłek poderwało wszystkich na nogi 🙂