XVI Gminny Turniej „Zwinne Liczby” Łęgajny 2017

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

Zwinne Liczby – czyli matematyczne zmagania czwartoklasistów.

31.05.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łęgajnach odbył się

XVI Gminny Turniej Matematyczno – Ruchowy „Zwinne Liczby”.

Jak co roku zaproszenie do wspólnej plenerowej zabawy zostało rozesłane do wszystkich szkół podstawowych gminy Barczewo. W konkursie wzięły udział drużyny klas czwartych z Barczewa, Bartołt Wielkich, Lamkowa, Ramsowa, Wipsowa oraz Łęgajn.

Panowie Tomasz Sołowiej i Sylwester Wyłupski przeprowadzili 6 konkurencji, w których oprócz rozwiązywania zadań, łamigłówek i krzyżówek matematycznych trzeba było skakać na skakance, trafiać lotkami do tarczy, rzucać piłką w parach, biec w sztafecie matematycznej oraz zbijać kręgle.

Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwało jury, w skład którego wchodzili opiekunowie drużyn. Rywalizacja była bardzo wyrównana.

I miejsce zajęła SP z Łęgajn,

II miejsce wywalczyła SP z Barczewa, zaś

III miejsce zdobyła drużyna SP z Bartołt Wielkich.

Główną nagrodą dla drużyn, które uplasowały się na podium, były statuetki wręczone przez panią dyrektor Beatę Gołębiewską. Wszyscy zawodnicy za dużą wiedzę, wysoką sprawność fizyczną połączoną z wysiłkiem intelektualnym oraz uczciwą rywalizację otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Skład zwycięskiej drużyny z Łęgajn to: Patrycja Bojarska, Maksymilian Kasprzak, Michał Mikołajczyk i Wiktor Andernajs. Uczniów przygotował  pan Michał Werbowy.

Organizatorem konkursu i autorem scenariusza był pan Tomasz Sołowiej.

Tomasz Sołowiej