Piękny ogród na cztery pory roku

Posted on Posted in Aktualności przedszkole

Piękny ogród na cztery pory roku w Przedszkolu Publicznym w Łęgajnach

W okresie  od  kwietnia 2017r. do 2 czerwca 2017r. realizowaliśmy projekt „Piękny ogród na  cztery pory  roku w Przedszkolu Publicznym w Łęgajnach”. W ramach projektu ze  środków pozyskanych z  Wojewódzkiego  Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Olsztynie za pośrednictwem  Olsztyńskiego Centrum  Edukacji  Ekologicznej   w kwocie  1500,00zł zakupiliśmy donice do ogrodu,  zaś  Pan  Arkadiusz  Dmochowski   (Wydawnictwo Arcadius)  wykonał dwie tablice edukacyjne „Rośliny w naszym ogrodzie”. Tablice  posłużą nam  do  zadań edukacyjnych.  Dzieci mogą szukać wskazanych kwiatów, krzewów  w ogrodzie.  Z informacji zawartych  na  tablicach  mogą  także korzystać  rodzice oraz społeczność lokalna. W projekcie wzięło udział 97 dzieci.

Ponadto  z  funduszy pozyskanych ze  sprzedaży  makulatury  zakupiono  grys i  agrotkaninę. Pan  konserwator  Ryszard

Sobociński  z Panem  Krzysztofem Mendyk  rozsypali   ponad  8 ton grysu na poszerzonej części  ogrodu. Dzięki uprzejmości pana Pawła Obrębskiego, który  użyczył nam  piły motorowej,  można była  oczyścić ogród ze zbędnych gałęzi i dziko  rosnących krzewów, a  tym samym  wprowadzić  ład  i porządek  w ogrodzie  dając  roślinom  więcej  światła. Ponadto zakupiliśmy dodatkowo  kwiaty  floksy i astry  do  gruntu oraz  pelargonie , begonie, bluszcz  do  donic. Panie  pracujące   przedszkolu posadziły kwiaty i dbają, by rośliny nie rosły w  chwastach.  Pani  Agnieszka   Zawiślak  zakupiła  osiem   sadzonek  werbeny  do  donic  ustawionych na tarasie przedszkolnym  oraz uformowała  krzewy ścinając  odrosty.  Ponadto przy drugim wejściu do przedszkola posadzono astry i  róże.

Dzięki pozyskanym środkom, pomocy rodziców,  mogliśmy poprawić wizerunek ogrodu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili  się do upiększenia przedszkolnego ogrodu.

Bożena Szewc