II miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Ziemi Warmińskiej

Posted on Posted in KRONIKA SZKOLNA, Szkoła podstawowa

27 marca okazał się dla nas wyjątkowo udanym dniem.

Nasi uczniowie: Oliwia Bastek kl. IVb, Maksymilian Kasprzak kl. Vb, Oliwia Paczkowska kl. Vb, Amelia Złotucha kl. Vb, Wiktoria Szymańska kl. Va, Nadia Smolińska kl. Va, Patrycja Bojarska kl. Va i Helena Sobczak kl. VI zajęli II miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Ziemi Warmińskiej w SP1 w Barczewie. Konkurs składał się z kilku sekcji: recytacji tekstu w gwarze warmińskiej, prezentacji postaci (wybraliśmy Krasickiego), pieśni warmińskiej, rysunku, potrawy oraz wiedzy na temat regionu.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczniom! Opiekunkami były: p. Iwona Sankowska, p. Małgorzata Dawidson i p. Justyna Zaborowska. Serdecznie dziękujemy też pani Beacie Magdzie, która przygotowała dla nas babkę ziemniaczaną, pani Honoracie Żuber za przewiezienie strojów i panu Marcinowi Cybruchowi za wsparcie merytoryczne Nadii i Wiktorii w zakresie wiedzy z  historii Warmii.

Mamy nadzieję, że za rok również weźmiemy udział w tak wymagającym, ale ważnym i przynoszącym wiele radości przedsięwzięciu. Dziękujemy też organizatorom konkursu. 

Justyna Zaborowska