Witamy Wiosnę – 2016

Posted on Posted in Szkoła podstawowa

Pierwszy dzień Wiosny

21 marca klasy 1-3 zgodnie z tradycją, powitały wiosnę wspaniałą imprezą nad Jeziorem Linowskim w Łęgajnach. Wcześniej każda klasa przygotowała Marzannę, symbol zimy, zw.dawniej na Warmii „Śmieciuchą”. Wesołym i głośnym pochodem udaliśmy się nad jezioro, gdzie czekało już ognisko i przedstawiciele Stowarzyszenia Jeziora Linowskiego, którzy włączyli się do zabawy i bardzo nam pomogli w organizacji tej wiosennej imprezy. Na początku zebraliśmy się wokół ogniska, by  wysłuchać krótkiej informacji o ludowym zwyczaju palenia/topienia słomianej  kukły.

Śpiewając : ” Zgiń przepadnij zimo i nie wracaj do nas, na przyjęcie wiosny otwórzmy ramiona”, wszystkie marzanny spaliły się w ognisku, czemu towarzyszył utwór A.Vivaldiego „Cztery pory roku.Wiosna”. Następnie były gry i zabawy,ognisko z kiełbaskami, a na koniec powrót z gaikiem, czyli gałązkami,ozdobionymi kolorową bibułą.  Pogoda nam dopisała, mało tego nad nami kołowały nawet dwa bociany, co nas niezmiernie uradowało.

Beata Sierpińska