Mega Misja

MegaMisja w naszej szkole!

Film konkursowy

MegaMisja rusza już w listopadzie. W naszej świetlicy przez 10 miesięcy będziemy realizować program opracowany przez ekspertów  Fundacji Orange i organizacji partnerskich.

Do edycji pilotażowej programu MegaMisja zakwalifikowało się 50 szkół podstawowych z całej Polski. Zostały wybrane spośród 436 zgłoszeń i jeszcze w tym roku szkolnym rozpoczną zajęcia, które przygotują dzieci do odpowiedzialnego korzystania z nowych mediów.

Na najmłodszych czekają ekscytujące przygody w Cyfrowym Laboratorium. To w nim toczy się fabularna gra z udziałem animowanych bohaterów, będąca osią MegaMisji. Bawiąc się i wykonując kolejne zadania, dzieci na świetlicach zdobędą nowe umiejętności, dzięki którym odkryją pożyteczne i edukacyjne aspekty internetu i nowych technologii. Najmłodsi przyswoją np. zagadnienia związane z bezpieczeństwem i etyką w mediach, zasadami komunikowania się,  kreatywnym korzystaniem z narzędzi internetowych i aplikacji.

Więcej informacji na stronie: https://megamisja.pl/

Marcin Cybruch

 

Kapsuła czasu

Trwają prace nad przygotowaniem kapsuły czasu, którą zamierzamy zakopać na terenie szkoły. Prosimy wszystkich chętnych uczniów o przyniesienie drobnych pamiątek (zdjęcia, rysunki, listy, bilety itp. ).

Kapsuła będzie wystawiana, w celu uzupełnienia, w każdej  klasie na jeden dzień.

Kapsułę zakopujemy 9 listopada!

Marcin Cybruch